راه هایی برای افزایش عمر دیسک و صفحه خودرو

  1. لنت لاین
  2. مقالات
  3. راه هایی برای افزایش عمر دیسک و صفحه خودرو
title%

دیسک و صفحه (کیت کلاچ) از قطعات مصرفی مهم و به نسبت گران قیمت است که تعویض آن وقت و هزینه های زیادی را از رانندگان خواهد گرفت پس با راهکار هایی که به شما توصیه میکنیم ، میتوانید عمر این قطعه را افزایش دهید .

راه هایی برای افزایش عمر دیسک و صفحه خودرو:

پایتان را روی پدال کلاچ استراحت ندهید :

برخید رانندگان این عادت غلط را دارند که پایشان را روی کلاچ استراحت میدهند ، اما حتی فشاری بسیار کم هم روی کلاچ دیسک و صفحه را درگیر کرده و سبب مصرف شدن آن میشود .

دنده را درست جا بزنید ( آب هویج نگیرید ! ):

حواستان باشد که دنده خوب جا برود ، خوب جا نرفتن دنده و یا به اصطلاح آب هویج گرفتن که از گیربکس صدای ناهنجاری به گوش میرسد عمر دیسک و صفحه را کوتاه میکند ، نکته دیگری که باید مورد توجه قرار داد این است که قبل از قرار دادن دنده در حالت دنده عقب اول دنده را در 2 بگذارید ، سپس خودرو را در حالت دنده عقب قرار دهید تا فشار کمتری به دیسک و صفحه وارد شود.

از رانندگی با دنده مرده و غلط پرهیز کنید :

رانندگی به اصلاح با دنده مرده یعنی این که دور موتور خودرو پایین و دنده زیاد است ! که این حالت هم فشار زیادی به دیسک و صفحه وارد میکند و هم سبب به روغن سوزی افتادن خودرویتان خواهد شد . و اما دنده غلط ! دنده غلط یعنی ندانید که در شرایط مختلف از چه دنده ای استفاده کنید ، یکی از رایج ترین این شرایط ها رانندگی در سر بالایی است که فقط باید از دنده های سنگین استفاده کنید و با بالا بردن دور موتور حرکت کنید ، بالا بردن دور موتور خیلی فشار کمتری به خودرو می آورد تا این که از دنده های 3 یا 4 در سربالایی استفاده کنیم !

به خودرو های سواری بیشتر از وزن مجاز بار نزنید :

خودرو های سواری تا وزنی اندازه ی 5 سرنشین را تحمل میکنند ، وزنی بیش از این وزن مشخص شده ، مصرف دیسک و صفحه خودرویتان را بالا خواهد برد و به آن اسیب میرساند.

با این نکته ها خیلی راحت تا چندین هزار کیلومتر به عمر دیسک و صفحه خودرویتان بی افزایید …

لنت لاین بزرگ ترین عرضه کننده لنت ترمز در غرب استان تهران.

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید
تفاوت دیسک و صفحه 4 فنره و 6 فنره
از کجا بفهمیم دیسک و صفحه خودرو تمام شده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پیشنهادهایی برای شما

فهرست
Call Now Buttonهنوز دو دلی؟ زنگ بزن.