روش های خرید لنت ترمز اکسنت، توسان، سانتافه، سوناتا

  1. لنت لاین
  2. مقالات
  3. روش های خرید لنت ترمز اکسنت، توسان، سانتافه، سوناتا
روش های خرید لنت ترمز اکسنت، توسان، سانتافه، سوناتا

ترمزها یکی از حیاتی ترین بخش های سیستم ایمنی خودرو شما هستند. اگر از چکاپ منظم و تعویض به موقع آن ها غافل شوید، می تواند منجر به تعمیرات پرهزینه و بروز حوادث جبران ناپذیری شوند. بنابراین به عنوان یک مالک خودرو، توجه به صداها و سیگنال هایی که اتومبیلتان به شما می دهد ضروری است. در این مطلب قصد داریم تا راجع به زمان تعویض لنت ها و روش های خرید لنت ترمز اکسنت، توسان، سانتافه و سوناتا صحبت کنیم.

چه زمانی باید لنت و روتور ترمز را تعویض کنید؟

همانطور که در بخش مقدمه ذکر کردیم، به طور متوسط، لنت ترمز باید هر 30 تا 40 هزار کیلومتر تعویض شود، در حالی که روتورها معمولاً باید از 50 تا 70 هزار کیلومتر تعویض شوند. با این حال، زمان تعویض دقیق لنت ترمز ممکن است بسته به شرایط و سبک رانندگی هر فرد متفاوت باشد.

خبر خوب این است که وقتی لنت ترمز شما به پایان عمر خود می رسد، احتمالاً علائمی را تجربه خواهید کرد که فرآیند تشخیص و تعمیر را برای شما آسان تر می کند.

علائمی که نشان می دهد باید لنت و روتور ترمز خود را تعویض کنید چیست؟

علائمی که نشان می دهند زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده است، شامل موارد زیر هستند.

1. جیرجیر یا صدای جیغ از ترمز

اگر لنت های ترمز شما به پایان عمر مفید خود نزدیک شده اند، اولین علامتی که متوجه آن خواهید شد، صدای ناشی از تماس لنت ترمز با روتور است. صدای جیغ لنت ترمز معمولاً به دلیل فرسودگی بیش از حد لنت ها ایجاد می شود. هنگامی که لنت ها فرسوده شوند، صدای ساییدن را نیز تجربه خواهید کرد. ساییدگی لنت ترمز، سبب آسیب رساندن به روتورها می شود و هزینه تعمیر را گران تر می کند.

2. صدای ساییدن هنگام ترمز

همانطور که در بخش قبلی مطلب بیان کردیم، اگر در حین اعمال فشار به پدال ترمز، صدای خراش و ساییدگی را تجربه می کنید، لنت های ترمز شما باید در اسرع وقت تعویض شوند. برخی از لنت های ترمز دارای نشانگرهای سایش فلزی داخلی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که صدای بلندی ایجاد می کنند و به شما هشدار می دهند که زمان تعویض لنت ها فرا رسیده است. به تعویق انداختن انجام این کار، سبب آسیب رسیدن به بخش های دیگر سیستم ترمز و در نتیجه هزینه های بالاتر می شود.

3. تجربه لرزش هنگام ترمز

اگر زمانی که پدال ترمز را فشار می دهید، احساس می کنید ماشینتان می لرزد، به این معنی است که سیستم توقف شما مشکلی دارد. احتمالاً به این دلیل است که روتورهایی که به توقف خودرو کمک می کنند دیگر صاف نیستند و باعث می شود ترمزها به طور یکسره کار کنند. در چنین شرایطی، علاوه بر خرید لنت ترمز جدید، باید اتومبیل خود را نزد یک تعمیرکار ببرید.

4. نیاز به زمان بیشتر برای توقف

یکی دیگر از نشانه های اصلی که نشان می دهد ترمزهای شما باید بررسی شوند، از دست دادن عملکرد خودرو هنگام ترمزگیری است. اگر در هنگام ترمز کردن، زمان توقف کمتر از حد ایده‌ آل است، ممکن است به این معنی باشد که لنت ‌های ترمز شما کاملاً فرسوده شده یا روغن ترمز شما کم شده است (اغلب به دلیل نشتی).

برای داشتن درک درستی از وضعیت سیستم ترمز اتومبیل خود، باید در اسرع وقت به یک مکانیک مراجعه کنید تا مطمئن شوید که سیستم توقف خودروی شما، عملکرد مناسب و استانداردی داشته باشد.

5. روشن شدن چراغ نشانگر لنت ترمز

اکثر وسایل نقلیه مدرن دارای چراغ های هشدار دهنده ترمز هستند که روی داشبورد شما ظاهر می شود. یکی چراغ سیستم ترمز ضد قفل (ABS) و دیگری چراغ هشدار سیستم ترمز شما است. البته شایان ذکر است که چراغ ترمز شما همیشه وقتی مشکلی وجود دارد روشن نمی شود؛ این چراغ زمانی که ترمز دستی شما بالا است نیز روی صفحه ظاهر می شود.

اما اگر چراغ هشدار ترمز را می بینید و ترمز دستی شما بالا نیست، احتمالا وقت تعویض لنت ها رسیده است.

6. نازک شدن لنت ترمز

یکی از راه ‌های آسان برای چکاپ لنت ‌های ترمز، بررسی بصری آن ‌ها از نظر سایش است. برای انجام این کار، بین پره های چرخ های خود نگاه کنید و لنت ترمز خود را پیدا کنید. اگر ضخامت آن کمتر از ¼ اینچ یا 6.4 میلی متر به نظر می رسد، احتمالاً باید مجموعه ای از لنت های ترمز جدید را خریداری کنید.

روش های خرید لنت ترمز

اگر قصد تعویض و خرید لنت ترمز جدید برای خودروهایی همچون اکسنت، توسان، سانتافه و سوناتا را دارید، می توانید به دو روش زیر عمل کنید:

1. خرید اینترنتی لنت ترمز

برای خرید اینترنتی لنت ترمز خودروهایی همچون اکسنت، توسان، سانتافه و سوناتا، می توانید به وبسایت معتبر که در زمینه فروش آنلاین لنت ترمز، دیسک ترمز و کاسه چرخ فعال هستند، مراجعه نمایید. خرید آنلاین مزایای بسیار زیادی نسبت به خرید حضوری دارد. یکی از مزایای آن این است که شما می توانید محصولات مختلف را به لحاظ ویژگی ها، مشخصات فنی و قیمت با یکدیگر مقایسه نمایید و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین در زمان شما صرفه جویی می شود. چرا که ساعات زیادی را مجبور به ماندن در صف های طولانی ترافیک و رانندگی در شلوغی نیستید. بنابراین خرید خود را در آسایش کامل منزل نیز، می توانید انجام دهید.

2. خرید حضوری لنت ترمز

خرید لنت ترمز اکسنت، توسان، سانتافه و سوناتا، به روش حضوری نیز امکان پذیر است. برای خرید حضوری بهتر است، به دنبال نمایندگی های معتبر محصولات لنت ترمز باشید. یکی از این نمایندگی های معتبر، فروشگاه لنت لاین در تهران است که نمایندگی فروش محصولات لنت ترمز از برندهای پارس، ام اچ کو، الیگ، برنتا پلاس، های کیو، گلد و غیره را دارد.

خرید لنت ترمز اکسنت

برای خرید لنت ترمز اکسنت ، می توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی در آنلاین شاپ لنت لاین ثبت نمایید و یا به شعبه حضوری این فروشگاه در فاز 1 شهر جدید اندیشه در شهریار، مراجعه نمایید.

خرید لنت ترمز توسان

با خرید لنت ترمز توسان از فروشگاه لنت لاین و مقایسه قیمت محصولات این وبسایت با قیمت همکاران دیگر، متوجه مزیت رقابتی و قیمت منصفانه محصولات ما نسبت به سایر فروشندگان خواهید شد.

خرید لنت ترمز سانتافه

با خرید لنت ترمز سانتافه از برندهای معروف و معتبر، خاطرتان از بابت سیستم توقف ماشین حتی در سرعت های بالا نیز آسوده است. برای خرید لنت ترمز جلو و عقب سانتافه، می توانید از طریق وبسایت لنت لاین اقدام نمایید.

خرید لنت ترمز سوناتا

خرید لنت ترمز سوناتا از وبسایت لنت لاین، این مزیت را دارد که شما از بابت کیفیت و اصالت محصولات، اطکینان خاطر دارید. تضمین اصالت و کیفیت در لنت لاین، دو اصل همیشگی بوده که ما همواره سرمشق کار خود قرار داده ایم.

سخن پایانی

در این مطلب، راجع به علائم نشان دهنده زمان تعویض لنت ترمز، صحبت کردیم. بسته به شرایط و سبک رانندگی فرد، توصیه می شود لنت ترمز را هر 30 تا 40 هزار کیلومتر و روتور ترمز را هر 50 تا 70 هزار کیلومتر تعویض کنید. همچنین، به هر گونه صدا و مشکل در ترمزهای خود حساس باشید؛ مانند صدای جیر جیر، ساییدن، لرزش، زمان توقف طولانی تر، روشن شدن چراغ نشانگر لنت ترمز یا نازک شدن لنت ترمز. رسیدگی سریع به این مسائل می تواند از آسیب بیشتر و تعمیرات گران قیمت جلوگیری کند.

5/5 - (1 امتیاز)
بهترین لنت ترمز دیسکی هایما s5 و هایما s7
آیا دیسک ترمز قابل تعمیر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پیشنهادهایی برای شما

فهرست
هنوز دو دلی؟ قسطی بخر.