نکات مهم در خرید لنت ترمز خودرو

  1. لنت لاین
  2. مقالات
  3. نکات مهم در خرید لنت ترمز خودرو
title%

لنت ترمز یکی از قطعات مصرفی است که نسبت به دیگر قطعات خودرو زود تر نیاز به تعویض پیدا میکند و چون وظیفه ی نگه داشتن خودرو بر عهده ی آن است ، بسیار مهم است که لنت خوب و مناسبی را برای خودرویمان مورد استفاده قرار بدهیم.هر لنت ترمزی لنت خوب نیست نیاز است که هنگام خرید آن از نکات زیر مطلع و مطمعن باشیم.

نکات اصلی هنگام خرید لنت ترمز :

1 : از گیرایی و کیفیت ترمزگیری خوبی برخوردار باشد:

اصلی ترین نکته این است که لنتی تهیه کنیم که گیرایی و کیفیت ترمز گیری خوبی داشته باشد تا در مواقع اضطراری و ترمز های ناگهانی بتواند زود سرعت خودرو را کم کند و آن را متوقف کند . جنس های سرامیکی و تاپ متالیکی گیرایی و کیفیت خوبی دارند .

2 : سوت نکشد :

از دغدغه های مهم در رابطه با لنت ترمز صدا ندادن و سوت نکشیدن آن است ، لنت ترمز باید از مواد مرغوب و نرمی به تولید رسیده باشد تا هنگام سایش سوت نکشد و اعصاب و روان راننده را مورد سایش قرار ندهد .

3 : به دیسک چرخ آسیبی وارد نکند :

دیسک چرخ هم یک قطعه ی مصرفی بسیار مهم بوده که با استفاده از لنت ترمز نامرغوب و بی کیفیت آسیب دیده و هزینه های بیشتری را برای رانندگان به همراه می آورد .

4 : عمر مناسبی داشته باشد:

عمر مناسب یعنی این که لنت ترمز نه زود تمام شود نه دیر !

عمر استانداردی که لنت ترمز دارد چیزی بین 15 الی 20 هزار کیلومتر میباشد و نباید زود تر از این کیلومتر تمام شود ، اما برخی لنت ترمز ها بیشتر از این کیلومتر ها کار میکنند زیاد کار کردن لنت ترمز قطعا خوب است اما باید توجه کرد که دیر تمام شدنش بخاطر مواد خوب است یا داشتن آهن زیاد؟؟؟؟  

لنت ترمز های ارزان تری که دیر تمام میشوند مواد خوبی ندارند و درصد اهن بالای آن ها دیسک چرخ خودرو را خط دار و لبه دارمیکند!

5 : قیمتی مقرون به صرفه در کنار کیفیت بالا :

مهم است که پول برند ندهیم و نسبت به هزینه ای که میکنیم همانقدر لنت ترمز کیفیت داشته باشد ، لنت ترمز های قدیمی بازار که برند شده اند به مراتب قیمت هایشان را بالا برده اند تا جایی که دیگر هزینه ای که میکنیم در راه کیفیت لنت ترمز نمی ارزد .

چه لنت ترمز هایی ویژگی هایی که توضیح داده شد را دارند؟

لنت ترمز هایی که از مواد مرغوب و قالب زنی اصولی و دانه بندی ریز و یکدست به تولید رسیده باشند با سطح سایش مناسب سوت نمیکشند ، ترمز گیری خوبی دارند و به دیسک چرخ آسیبی وارد نخواهند کرد .

با خرید از فروشگاه لنت لاین خیالت راحته که ارزون ترین تا گرون ترین لنت ترمز ها همگی از ویژگی های معرفی شده برخوردار خواهند بود .

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید
چه لنت ترمزی روی خودرو های ایرانی عمر طولانی داره و کیفیتش بالاس؟
برای خرید لنت ترمز خوب از مکانیک مشاوره بگیرم یا لنت فروش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پیشنهادهایی برای شما

فهرست
Call Now Buttonهنوز دو دلی؟ زنگ بزن.