زمان تعویض لنت ترمز

چه زمانی لنت ترمز را تعویض کنیم؟

 زمان تعویض لنت ترمز بسته به خودرو و کارکرد آن متفاوت می باشد. لنت ترمزها عنصری از ترمز دیسکی هستند که در همه وسایل نقلیه نه تنها در خودروها بلکه در موتورسیکلت ها و حتی دوچرخه ها استفاده می شود. اما مانند هر عنصری که در حالت اصطکاک کار می کند، آنها در معرض سایش سریع هستند و باید پس از مدت زمانی لنت ترمزها را تعویض کنیم.لنت ترمز دیسکی یک سیستم ترمز بسیار مناسب می باشد. کل سیستم شامل یک دیسک ترمز و مکانیزمی است که روی آن فشار داده شده است که به آن کالیپر ترمز می گویند. هنگام ترمزگیری، مایع ترمز در سیستم تحت فشار قرار می گیرد، که باعث می شود پیستون های دستگاه حرکت کنند، که به نوبه خود پوشش ترمز را فشرده می کند.

 زمان تعویض لنت ترمز

دفعات تعویض و اینکه چه زمانی لنت ترمز را تعویض کنیم به عوامل زیادی بستگی دارد . اگر به تنهایی در شهر رانندگی کنید، سایش این عنصر معمولا بعد از حدود 30000 کیلومتر اتفاق می افتد. برای رانندگانی که از ماشین خود برای سفرهای طولانی استفاده می کنند کمی بهتر است. در این مورد، دوام لنت ترمزها را می توان تا دو برابر – تا 60000 کیلومتر افزایش داد. با این حال ما باید همیشه رفتار خودرو را زیر نظر داشته باشیم. علائم سایش لنت ترمز ها به این صورت می باشد که ترمز ماشین ها عملکرد ضعیفی دارد یا عمل نمی کند. یک راننده خوب متوجه می شود که ماشینش مثل همیشه سریع متوقف نمی شود یا عملکرد ناهموار ترمزها ماشین را کنار می کشد. به این باید صداهای ناخوشایندی که هنگام مالش فلز به فلز شنیده می شود را اضافه کنیم. اگر روکش فرسوده شود، پایه پد روی دیسک مالیده می شود.این نه تنها خطرناک است، بلکه گران است – دیسک ترمزی که در چنین شرایطی کار می کند به سرعت از بین می رود و هزینه تعویض لنت ها به هزینه دیسک جدید اضافه می شود . خودروهای مدرن دارای یک لامپ کنترلی بر روی داشبورد هستند که نشان دهنده لنت های فرسوده است وقتی روشن می شود به معنای زمان تعویض لنت ترمز رسیده است هشدار می دهد و چاره ای نداریم جز اینکه به نزدیک ترین ایستگاه خدمات رسانی برویم و اقدام به تعویض لنت ترمز نمائیم.

چه زمانی باید لنت ترمز را تعویض کنیم؟

مواد تشکیل دهنده لنت ترمز

لنت ترمز از یک پایه و یک پوشش اصطکاکی ضخیم تشکیل شده است. این پوششی است که بلافاصله پس از فشار دادن ترمز، دیسک را لمس می کند. به راحتی می توان حدس زد که این عنصری است که سایش آن نیاز به تعویض لنت ها را با موارد جدید تعیین می کند. کل سیستم به گونه ای طراحی شده است که خودرو بتواند تا حد امکان به طور موثر متوقف شود و در عین حال فشار روی دیسک ترمز ظریف را به حداقل برساند. به همین دلیل است که لنت های ترمز بیشترین تعویض شده ترین بخش سرویس خودرو هستند.

نکات مهم در زمان تعویض لنت ترمز

لازم به یادآوری است که هنگام تعویض دیسک لنت ها تعویض می شوند . حتی اگر لنت های ما فقط قسمت کوچکی از مسافت ارائه شده توسط سازنده را طی کرده باشند، کار مشترک آنها با دیسک جدید می تواند مشکلاتی را ایجاد کند، زیرا پس از تعویض لنت ترمز سیستم نیاز به تنظیم دارد. کارشناسان توصیه می کنند که هر دو بار تعویض لنت دیسک های ترمز تعویض شود و در نتیجه از بروز مشکل جلوگیری شود.

لنت های ترمز تازه نصب شده باید با چند توقف طولانی مدت در سرعت کم تنظیم شوند. هنگام انجام این عمل نباید بی جهت از صدای جیر جیر و صدای جیرجیر که از ترمزها می آید اذیت شد. هر پد جدید با یک ماده محافظ ویژه پوشیده شده است. هنگامی که این ماده در اثر کار تبخیر می شود، ترمزها بی صدا و به درستی کار می کنند.

 

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
ارتباط با ما از واتس آپ
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیر