لنت ترمز

فیلتر محصولات
سازندهReset
مدلReset
سالReset
فیلتر محصولات

خرید لنت ترمز

یکی از اجزای مصرفی در خودرو، انواع لنت خودرو است که باید با دقت انتخاب شده و حتما نسبت به کیفیت آن، اطمینان خاطر وجود داشته باشد. با توجه به عملکرد مهمی که لنت ترمز برعهده دارد، در صورتی که خرید لنت ترمز از نوع بی کیفیت آن بوده یا نصب به هر شکلی بدون مهارت و با اشکال انجام شود، ریسک تصادف برای راننده خودرو و سرنشینان آن وجود خواهد داشت.

برای خرید لنت ترمز، با انواعی از آن روبرو هستید که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم:

انواع لنت ترمز

انواع لنت خودرو شامل لنت ارگانیک، لنت فلزی، لنت نیمه فلزی و لنت خودرو سرامیکی هستند. از آن جایی که لنت ترمز قطعه بسیار مهمی در سیستم ترمز خودرو به حساب می آید، باید حتما برای خرید آن دقت کافی به خرج دهید تا ترمزگیری خودرو بدون اختلال بوده و مشکلی برای شما و سرنشینان حین رانندگی به وجود نیاید. به معرفی هر یک از این انواع لنت در زیر توجه نمایید:

ارگانیک

لنت ارگانیک دارای این ویژگی برتر است که بسیار کم صدا و یا بهتر است بگوییم بی صدا بوده و از این جهت طرفداران زیادی دارد که البته باید محدودیت های آن را نیز در نظر گرفت. در صورتی که خودروی خود را در شرایط جغرافیایی سردسیر و با آب و هوای سرد استفاده می کنید، استفاده از لنت ارگانیک، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. از سویی دیگر استفاده از این نوع لنت خودرو در شرایط جغرافیایی گرمسیر کارایی نخواهد داشت و آب و هوای گرم باعث تجزیه شدن لنت خودرو ارگانیک خواهد شد. با استفاده از لنت ترمز ارگانیک در شرایط جغرافیایی با آب و هوای گرم، ریسک این تجزیه وجود داشته و بوی ناخوشایندی از آن متصاعد خواهد شد.

فلزی

لنت خودرو فلزی، ارزان ترین نوع لنت بوده و ترکیبی از فولاد، آهن و مس است. با این حساب طبق انتظار، این نوع لنت، دارای وزن بیشتری در قیاس با مدل های دیگر بوده و آن را به گزینه ای کاملا مردود برای خودروهای مسابقه ای تبدیل می سازد.

نیمه فلزی

لنت های ترمز نیمه فلزی قیمت مناسبی داشته و البته آن قدرها بی صدا نیستند؛ اما هنوز می توان آن ها را در شمار لنت های ترمز کم صدا قرار داد. البته این نوع لنت ها در مقایسه با لنت های ترمز تمام فلزی، مقداری گران تر هستند؛ اما از لنت های ترمز سرامیکی که در مرحله بعدی معرفی می شوند، نرخ پایین تری را به خود اختصاص داده اند.

به طور کلی بیشتر افرادی که مایل هستند برای خرید لنت ماشین به دنبال محصولاتی بروند که در درجه کیفی مناسبی قرار داشته و در عین حال همچنان آن قدرها گران قیمت نباشند و هزینه زیادی را برای تعویض این قطعه در پی نداشته باشند، لنت ترمزهای نیمه فلزی را ترجیح می دهند. با این همه توصیه می کنیم که پیش از هر اقدامی، حتما در این خصوص مطالعه کافی داشته و یا از مشاوره تخصصی با تعمیرکار بهره ببرید. پس از آن می توانید تصمیم گیری بهتری داشته و بهترین خرید را انجام دهید.

سرامیکی

لنت های ترمز نوع سرامیکی نیز از همان ویژگی بی صدایی برخوردار هستند و دارای مشکلاتی که لنت ارگانیک در خصوص کارکرد در شرایط آب و هوایی بودیم؛ نیستند. به این شکل می توان گفت که استفاده از لنت خودرو سرامیکی دارای کارایی به مراتب عالی تری در قیاس با انواع دیگر بوده و ضمن آن که کاملا بی صدا عمل می کند؛ مشکلات شرایط آب و هوایی و جغرافیایی را نیز نخواهد داشت. از این جهت لنت های ترمز سرامیکی در گروه پرفروش ترین و بهترین لنت ترمز قرار دارند. البته در نظر داشته باشید که انواع لنت سرامیکی در گروه گران قیمت ترین لنت ها هستند و طی سال های اخیر، این قیمت گران تر، تا حدودی میزان اقبال آن ها به فروش را تحت تاثیر منفی خود قرار داده است. با این همه در صورتی که بخواهید بهترین لنت خودرو را برای خودروی خود تهیه کنید، انواع لنت سرامیکی، گزینه اولیه شما خواهد بود، در صورتی که در کنار جنس لنت ترمز، قیمت لنت سرامیکی نیز برایتان توجیهپذیر باشد.

خرید آنلاین لنت ترمز

اگر قصد خرید آنلاین لنت خودرو را دارید، باید از پیش در خصوص نوع لنت و جنس آن تصمیم خود را گرفته باشید. همین طور با توجه به مدل خودروی خود و رده قیمتی که مایل به خرید در آن هستید، به خرید لنت ماشین بپردازید. در نظر داشته باشید که حتما خرید لنت ترمز به صورت آنلاین و یا حضوری را از تامین کننده و فروشنده معتبر انجام داده و در این خصوص ریسک نکنید. سلامت و کیفیت لنت خودرو، با سلامت جان راننده و سرنشینان خودرو، عابران پیاده و سرنشینان سایر خودروها در ارتباط مستقیم است.

شما معمولا برای خرید قطعات مصرفی خودروی خود، از طریق چه فروشگاه لنت ترمز اقدام کرده و چه تجربیاتی در این خصوص دارید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور می توانید این مطلب از فروش لنت را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و آن ها را نیز در خصوص انواع لنت، بیشتر آگاه سازید.

5/5 - (2 امتیاز)
فهرست
ارتباط با ما از واتس آپ
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیر